Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

De duivel in elk van ons

Van Holocaust tot terrorisme: hoe gewone mensen in staat zijn tot buitengewoon kwaad

Christophe Busch

€ 39,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Delen:
Beschrijving

Criminoloog en historicus Christophe Busch is gespecialiseerd in het onderzoek naar collectief geweld: concentratiekampen, genocide, terrorisme... Hij leidde tot 2019 het museum van de Kazerne Dossin en is nu directeur van het Hannah Arendt Instituut rond diversiteit en burgerschap.
In dit boek gaat hij uitgebreid in op de vragen die hij en zoveel mensen zich stellen. Hoe kunnen schijnbaar gewone mensen verworden tot daders van vreselijke misdaden, zoals foltering, uitroeiing, aanslagen, oorlog? Wat drijft mensen ertoe om te radicaliseren, om terrorisme te plegen, om steden plat te bombarderen, om buitengewoon 'duivels' kwaad te gaan bedrijven?
Busch stelt niet alleen vragen, hij geeft ook antwoorden. Over hoe men dader wordt en dat niet een eenzijdig proces is. Over hoe iets als de Holocaust ook in de toekomst nog kan gebeuren. Over hoe je als samenleving kan voorkomen dat mensen duivels worden.

Productspecificaties
EAN : 9789463935784
Voorbeeld : PDF Inkijkexemplaar
Auteur(s) : Christophe Busch
Taal : Nederlands
Onderwerp : Geschiedenis
Thema : Geschiedenis
Uitgever : Borgerhoff & Lamberigts
Verschenen : November 2021
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 848
Afmetingen : 221 x 151 x 72 mm
Gewicht : 1161 gram