Een bijzonder fraai en artistiek uitgegeven boek met unieke illustraties. Om drie redenen een aanrader, én voor eigen gebruik, én om eens een vorstelijk cadeau aan iemand te gunnen. Ten eerste, profeten – dat zijn geen brave, vrome mannetjes of vrouwtjes die wat vriendelijk over de bol aaien en romantische vergezichten voor ogen toveren. Nee, het zijn dwarse, kritische, soms narrige, hardnekkige tegensprekers – om in allerlei variaties op te komen voor waarheid, gerechtigheid, ontferming. Tegen de klippen van tegenspraak en lijden op – trouw aan hun roeping, ook als de dood er op volgt. Ze komen niet alleen in de bijbel voor, maar ook in de recente en huidige geschiedenis. Vaak is hun naam al min of meer bekend, maar nu uitgetekend in volle kracht van hun bijdrage, volharding en moed. Ja zeker, je raakt beschaamd en het maakt je klein dat jij en ik niet zulke helden zijn. Tegelijk, het bemoedigt en inspireert juist omdat ook deze profeten zichzelf ook geen helden vonden – maar niets anders konden dan hun roeping volgen.
Ten tweede, omdat het boek, mee door het afdrukken van diverse QR-codes, toegang geeft tot directe, levende bronnen. Je hóórt nu bijvoorbeeld King met zijn rede 'I have a dream' – en je siddert van de spirituele spanning die in de lucht hing. Of de diverse pastorale, smekende, tegelijk humoristische maar scherpe toespraken van Desmond Tutu om waarheid en verzoening recht te doen, harmonie te stichten. Te kust en te keur.
Tot slot, een overzicht en inzicht in de literatuur die elk van deze moderne profeten inspireerden tot hun onophoudelijke bijdrage voor wereldvrede en geluk voor de mensheid. En, wat staat nu bij al die acht bovenaan die literatuurlijst...? Juist! Dat ene boek dat jou en mij elke dag opnieuw aanzet om in jouw context te doen wat hen bewoog. Achter Jezus aan ben je dan in goed gezelschap.